-नाम्सादिम संवाददाता

माघ २७, काठमाण्डौं/ झ्याम्याङ महिला समूहले एक वर्षे सम्भाेटा लिपि र च्याेई प्रशिक्षण आइतबार समापन गरेकाे छ ।  नागार्जुन नगरपालिका सानाे भर्याङ्गमा आयाेजना गरेकाे कार्यक्रममा वडा अध्यक्ष थुम केसी, धर्मगुरू आचार्य सर्बजित गाेङ्बा तामाङ, रबिन्द्र तामाङ लगायतले सहभागिता जनाएका थिए । 

अध्यक्ष केसीले समूहकाे भवन निर्माणका लागि नगरपालिकाबाट रू २०, लाख रूपैयाँ सहयाेग गर्ने र नक्श डिजाइन सबै वडाबाट नै फ्रिमा गर्दिने बताएकाे छ । समाजमा राम्राे काम गर्न खाेज्ने महिलाहरूका लागि अझै अघि बढ्न सहज बनाउनका लागि अन्य सहयाेगहरू पनि गर्ने प्रतिबद्धता जनाएका थिए ।

समूहले बाैद्ध दर्शन, साहित्य, संस्कृति र परम्परा एवं लिपिकाे संरक्षण गर्न बाैद्ध धर्म र सम्भाेटा लिपि च्याेई प्रशिक्षण गरेकाे समूहका अध्यक्ष सबिना तामाङले बताइन् । समापन कार्यक्रममा समूहका लागि चार आना जग्ग दान गर्ने निमा लामा तामाङलाई सम्मान गरेका थिए । यसैगरी प्रशिक्षक गाेङ्बा, टासी फुन्जाेक लामा, नगेन्द्र गुरूङलाइ कदर पत्रद्धारा सम्मान गरेका थिए ।
कार्यक्रममा सृष्ट्रि बम्जनले स्वागत मन्तव्य राखेकी थिइन । उक्त कार्यक्रम इन्दु तामाङले संचालन गरेकी थिइन् भने कार्यक्रमकाे अध्यक्षता समूहका अध्यक्ष सबिना तामाङले गरेकी थिइन् ।

Comments

comments

SHARE